Τελευταία νέα του συλλόγου μας

Δευτέρα, 3 Οκτωβρίου 2016

Έντονη η αθλητική δραστηριότητα και τον Σεπτέμβριο για τα μέλη του Συλλόγου "Τραχίνα"

Ιδιαίτερα "παραγωγικός" αποδείχθηκε και ο Σεπτέμβριος, για τους αθλητές του Συλλόγου μας.
Ένας μήνας που τα είχε όλα.
Ρεκόρ διαδρομών, για τους αγώνες της Οίτης, τερματισμό δυο αθλητών στο Σπάρταθλο, συμμετοχές αλλά και διακρίσεις σε αγώνες δρόμου και MTB καθώς και συμμετοχή σε τρίαθλο.
Από τις τελευταίες παρουσίες, σημαντική επιτυχία είχαν τα μέλη μας , που συμμετείχαν στον 4ο Αχίλλειο Ημιμαραθώνιο Φαρσάλων.
Στις δυο από τις τις τρεις πρώτες θέσεις , ανέβηκαν ο Κατσίκας Φάνης, καταλαμβάνοντας τη δεύτερη θέση , με χρόνο 01:25:13 και στην τρίτη θέση ο Πέχας Σταύρος, με χρόνο 01:25:57, ενώ στο βάθρο ανέβηκε και η Βελαώρα Αργυρώ, η οποία, κατέλαβε την δεύτερη  θέση στην γενική κατηγορία γυναικών , με χρόνο 01:50:00.
Τις εξαιρετικές εμφανίσεις των γυναικών του Συλλόγου, συμπληρώνει η Εύη Αποστολοπούλου, με τη δεύτερη θέση της στον Ημιμαραθώνιο "Στα χνάρια του Παυσανία", με χρόνο 01:43:00 και η Παναγιώτα Αφεντούλη με την τρίτη θέση της κατηγορίας της σε αγώνα 10 χλμ στα Καλά Νερά.
Αναλυτικά οι συμμετοχές και τα αποτελέσματα , παρακάτω :


Σπάρταθλον 2016

Πρατίλας Λουκάς : 32:45:33 10ος Έλληνας 
Ευάγγελος Απολλώνιος Γκόγκος : 34:48:33 13ος συνεχόμενος τερματισμός 

4ος Αχίλλειος Άθλος Ημιμαραθώνιος 

Κατσίκας Φάνης : 01:25:13 2η θέση γενικής
Πέχας Σταύρος : 01:25:57  3η θέση γενικής
Γκέκας Γεώργιος : 01:47:00
Βελαώρα Αργυρώ : 01:50:00  3η θέση κατηγορίας

Ημιμαραθώνιος «Στα χνάρια του Παυσανία» 

Αποστολοπούλου Ευαγγελία : 01:43:00 2η θέση γενικής γυναικών 
Κουκούλη Κωνσταντίνα : 02:12:04

Energy Triathlon Tolo 2016

1500 μ. Κολύμπι, 40 χλμ Ποδήλατο και 10 χλμ Τρέξιμο
Δρέλλας Λουκάς  :03:36:57

Kissavos Marathon MTB Open Race 30χλμ

Γεωργακόπουλος Γεώργιος  02:20:43 4η θέση γενικής κατηγορίας

Acropolis Night Run 5χλμ

Νιώρα Ελένη : 00:38:29
Ρέκκα Ελένη : 00:44:34

Ημιμαραθώνιος «Τροφώνιος 2016 

Κούτσικος Ιωάννης : 01:58:56
Χρυσικός Γεώργιος : 02:06:56

Τροφώνιος 10 χλμ

Σταυρόπουλος Ιωάννης : 0:58:27
Αφεντούλη Παναγιώτα :01:02:35
Σκαρλάτου Μαρία : 01:06:27

“Hercules Marathon”

Γιαννόπουλος Κωνσταντίνος : 05:38:28
Κατσιαβός Γεράσιμος :  06:13:54     Πρώτος Λαμιώτης
Βασιλόπουλος Αθανάσιος : 06:24:00  3η θέση κατηγορίας 
Ρένιος Ηλίας :07:46:22
Σταμέλλος Στέφανος : 07:48:18 10ος συνεχόμενος τερματισμός
Ζήκας Νικόλαος : 08:00:46
Καγκαρά Αγγελική : 08:07:04 3η θέση γενικής γυναικών. 
Κρικζώνης Κωνσταντίνος : 08:41:12
Αρβανίτης Ηλίας : DNF

«Ελλέβορος» 16,4 χλμ

Τζαβαλής Αθανάσιος : 02:11:20
Σκαμαγκούλης Κωνσταντίνος : 02:17:20
Αργύρης Γιώργος  : 02:18:30
Ανάγνου Ευθύμιος : 02:22:07
Σφήκας Θαλής : 02:27:35
Κοντοβάς Ηλίας : 02:29:01
Βαμβάτσικος Σπυρίδων : 02:31:15
Ρεντίφης Λουκάς : 02:33:24
Σακελλάρης Ιωάννης : 02:37:20
Τσιρίγκας Στέφανος : 02:38:42
Σακελλάρης Παναγιώτης : 03:00:38
Αθανασίου Γιώργος : 03:06:25
Κραββαρίτης Γιώργος : 03:16:00
Κωστορρίζος Αλέξανδρος : 03:30:51
Καραπατής Κώστας : 04:10:08
Τριανταφύλλου Νίκη 04:10:08
Τσάμης Ευάγγελος  DNF

«Φαρμακίδες» 6,2 χλμ

Αντωνίου Δημήτρης :  00:48:06
Αντωνίου Χρήστος    : 00:49:06
Αποστολόπουλος Κωνσταντίνος  : 00:54:03
Μπότση Στέλλα : 01:01:55
Δρέλλας Λουκάς : 01:02:16
Αφεντούλη Παναγιώτα : 01:16:30
Χρυσικού Αγγελική : 01:17:27
Σκαρλάτου Μαρία : 01:22:16
Χρυσικού  Άρτεμις : 01:29:03
Καλοτύχου Κωνσταντίνα DNF

Αγώνας δρόμου «Καλών Νερών» 10 χλμ

Αφεντούλη Παναγιώτα  : 01:01:44 3η θέση κατηγορίας 


5ος Ημιμαραθώνιος «Αθανασάκης Ελευθέριος 
Αποστολοπούλου Ευαγγελία :  01:41:13 Πρώτη θέση γενικής γυναικών
























Δεν υπάρχουν σχόλια:

Δημοσίευση σχολίου